Portfolio

Pranie odzieży termoaktywnej

Pranie odzieży termoaktywnej

W odzieży sportowej są stosowane nowej generacji materiały oddychające, wodoszczelne, doskonałe na każdą pogodę (Sympatex, Gore-tex). Są to cienkie membrany oddychające na zasadzie chemicznej, wykonane z poliestru, zapewniające wysoki komfort noszenia przy każdej pogodzie i przy każdym wysiłku. Tkaniny są nieprzemakalne i żaden deszcz czy mżawka nie ma prawa przedostać się do wnętrza kurtki. Cząsteczki pary wodnej lub potu przyciągane są przez sfery wodolubne membrany, a następnie wydalane na zewnątrz. W błonie nie ma żadnych otworów i kanalików, dlatego nie osadzają się tam brud, tłuszcze oraz inne substancje oleiste, mogące zatkać mikroskopijne pory powłoki zewnętrznej. To zapewnia wysoką oddychalność materiału. Dlatego odzież wykonaną z tkanin z membraną można często prać.

Membrana zachowuje swoje praktyczne i pozytywne właściwości.

Impregnacja kurtek sportowych, motocyklowych, narciarskich, wykonanych z tkanin „oddychających” np. Gore-tex, Sympatex pozwala zregenerować wodoodporną powłokę przedłużając właściwości oddychające i termoizolacyjne ubrania. DWR jest niewidoczną warstwą ochronną pokrywającą zewnętrzną powłokę, która zapewnia maksimum impregnacji i odporności na zabrudzenia. Wszystkie tkaniny wodoodporne są powlekane bardzo cienką warstwą polimeru zwanego DWR (Durable Water Repellent), który nakłada się na zewnętrzną warstwę tkaniny. DWR przenika włókna i obniża napięcie powierzchniowe tkaniny, powodując, że woda tworzy krople i spływa z zewnętrznej warstwy tkaniny, która jej nie wchłania.

Oferujemy Państwu specjalistyczne pranie odzieży wykonanej z tkanin oddychających z membraną (kurtek, spodni, bluz sportowych, narciarskich, motocyklowych), czyli odpowiednie pranie przy użyciu środków piorących Nikwax skutecznie usuwających zabrudzenia i osady oraz przedłużających właściwości termoizolacyjne oraz wodoodporne.

IMPREGNACJA, którą Państwu proponujemy, przywraca właściwości wodoodporne i termoizolacyjne odzieży wykonanej z tkanin oddychających. Zwykłe zużycie oraz kontakt z brudem, detergentami stopniowy zanik powłoki ochronnej. Jeśli woda przestaje tworzyć krople na powierzchni odzieży, oznacza to, że należy ją ponownie zaimpregnować czyli przywrócić powłokę DWR specjalistycznym preparatem Nikwax. Nadaje on właściwości wodoodporne i odświeża zdolność do „oddychania” tkanin.

  • Nadaje / odnawia właściwości wodoodporne i odświeża właściwości 'oddychające'
  • Przedłuża okres użytkowania odzieży i optymalizuje jego właściwości na świeżym powietrzu
  • Nie ma wpływu na wygląd zewnętrzny
  • Na bazie wody - bezpieczny dla środowiska naturalnego, ulegajacy biodegradacji,
  • Doskonały do odzieży z: podpinką, membranami z mikroporami, Gore-Tex, Sympatex, eVENT, Tripple-Point Ceramic, włóknami Microfibre, "oddychającym" laminatem

Date

23 stycznia 2015

Tags

impregnacja, odzież, pranie, pranie kurtek, pranie kurtki sportowej, pranie odzieży narciarskiej, pranie odzieży termoaktywnej, pranie wodne