Portfolio

Pranie dla alergików

Pranie dla alergików

Obecnie alergia stała się tak powszechna, iż zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy. Uczulenie na środki do prania może wystąpić u każdego i zwykle powoduje jedynie dokuczliwe objawy skórne.  Usługa prania antyalergicznego przeznaczona jest głównie dla odzieży niemowlęcej i dziecięcej,  rzeczy często pranych, delikatnych i często niszczących się ubrań.  Z usługi tej może skorzystać każdy kto chce wyprać, np. pościel, ręczniki, koszule, bluzki, t-shirty, swetry, spodnie, spódnice, sukienki, kołdry, poduszki, koce itd.

 

W usłudze stosujemy środki do prania wyłącznie hipoalergiczne (minimalizujące ryzyko wystąpienia alergii) stworzone dla alergików, przetestowane dermatologicznie przez ośrodki medyczne i ekologiczne (bez szkodliwych zeolitów, fosforanów, enzymów). W usłudze tej nie stosujemy wybielaczy, płynów do płukania tkanin lub zmiękczających tkaniny, ponieważ one również mogą być odpowiedzialne za alergię.

 

Płyny, które używamy są ekologicznie bezpieczne z certyfikatem potwierdzającym  obojętność na środowisko tzw.  „non-bio”. „Non-bio” jest dla nas gwarancją, że taki płyn nie będzie miał żadnego wpływu na środowisko i że jest bezpieczny.

 

Stosujemy również nieszkodliwe bakteriobójcze płyny organiczne, które uzyskały certyfikat EcoLogo (najbardziej restrykcyjny w Ameryce Północnej), europejski Soil Assosiation, lub międzynarodowy ICEA.  

 

Pranie odbywa się w pralnicy Electrolux specjalnie przeznaczonej wyłącznie do prania dla alergików.  Posiada ona programy prania antyalergicznego, specjalny program do prania dziecięcych ubranek oraz funkcję dodatkowych  płukań w ciepłej wodzie, które w praniu antyalergicznym ma podstawowe znaczenie.  

 

Każda rzecz (zwłaszcza dziecięce) powinna zostać po praniu wyprasowana lub maglowana w przypadku pościeli, ponieważ wysoka temperatura żelazka lub magla to idealny sterylizator, dzięki któremu skutecznie można się pozbyć wszelkich resztek drobnoustrojów, które mogą być dodatkowym czynnikiem alergizującym.

 

Na co dzień jesteśmy narażeni na kontakt z wieloma alergenami. W zasadzie wszystko może wywołać pewne podrażnienia skórne, ale wszechobecne środki chemiczne należą do najczęstszych powodów powstawania reakcji alergicznych. Rozwój cywilizacyjny spowodował, że świat chemii śmiało wkroczył do życia zwyczajnych ludzi. Na każdym kroku mamy styczność z substancjami uczulającymi, które mogą niekorzystnie oddziaływać na nasze zdrowie, powodując między innymi swędzące wysypki pojawiające się punktowo lub na całym ciele. Dlatego polecamy specjalną usługę prania antyalergicznego.

Date

22 stycznia 2015

Tags

alergia, pranie, pranie antyalergiczne, pranie dla uczulonych