Portfolio

Lagoon - czyszczenie odzieży na mokro

Lagoon - czyszczenie odzieży na mokro

Lagoon to pierwszy i jedyny profesjonalny system delikatnego czyszczenia odzieży na mokro wet-cleaning.

Nasza pralnia wdrożyła system czyszczenia na mokro Lagoon dzięki kilkuletniemu doświadczeniu i pracy nad metodami czyszczenia wet-cleaning oraz obserwacjom technologii czyszczenia na mokro Lagoon w Polsce i za granicą.

Zaufaj naszej profesjonalnej pralni i skorzystaj z nowej ekologicznej usługi wet-cleaning.

Lagoon™ to system czyszczenia odzieży na mokro stworzony z myślą o ochronie środowiska naturalnego, w pełni ekologiczny, będący w stanie zadbać o czystość każdej garderoby.

W przeciwieństwie do czyszczenia chemicznego, dzięki użyciu wody odzież nie posiada nieprzyjemnego zapachu. System Lagoon™ idealnie sprawdza się w czyszczeniu każdego rodzaju włókien, nawet tych najdelikatniejszych. Dzięki wet-cleaning możesz czyścić wszystkie ubrania, nawet te, które z pewnych powodów nie nadają się do tradycyjnego czyszczenia chemicznego lub typowego prania wodnego, np. odzież z aplikacjami lub cekinami bądź połączeniami różnego typu tkanin. System Lagoon™ usuwa plamy, białka, cukry oraz zabija bakterie. Lagoon™ doskonale radzi sobie z plamami oraz zapachem piwa, wina, deserów oraz moczu (zdarza się, że czyszczenie chemiczne nie jest w stanie usunąć takich zabrudzeń).

System wet-cleaning jest doskonałą alternatywą dla czyszczenia chemicznego na sucho. W wielu przypadkach, czyszczenie chemiczne wykorzystywane jest z braku lepszej możliwości usunięcia trudnych zabrudzeń.

Okazuje się, że rozpuszczalniki stosowane w tradycyjnych pralniach chemicznych są w stanie poradzić sobie tylko z tłustymi plamami. Wszystkie inne typy plam muszą być poddawane procesom wstępnego odplamiania i zapierania. W tej chwili wet-cleaning oferuje znacznie bardziej efektywne metody czyszczenia przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o środowisko naturalne. Dodatkową zaletą związaną z czyszczeniem na mokro jest to, że będziecie Państwo w stanie wyczyścić jednocześnie większość różnego rodzaju plam.

Zabrudzenia, które mogą być wyczyszczone przy użyciu wody i detergentu:

• 30% plam może być usunięte za pomocą wody,

• 60% plam jest możliwych do usunięcia w procesie mechanicznym z użyciem detergentu,

• 10 % plam wymaga użycia rozpuszczalnika.

Czyszczenie z pomocą wody odświeża czystość bieli oraz rozświetla kolory, które z reguły bledną w trakcie sukcesywnego czyszczenia lub prania.

Ubrania odzyskują pierwotną miękkość tkanin oraz elastyczność. Możemy zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu rozpuszczalników i cieszyć się świeżością ubrań dzięki systemowi Lagoon™.

System Lagoon™ korzysta z biodegradowalnych detergentów, w pełnej zgodności z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska naturalnego.

Zakres działania wet-cleaning obejmuje:

  • garnitury i garsonki z wszelkich tkanin (wełnianych, jedwabnych, lnianych), z połączeniami różnych tkanin i ozdobnych aplikacji
  • płaszcze i kurtki z tkanin wełnianych i wełnopodobnych - czysto wełniane i tkaniny z mieszanek wełny z innymi włóknami, typu panama, flausz, kaszmir, szetland, tweed, jodełka, mohair, boucle
  • suknie wieczorowe, ślubne i komunijne z najróżniejszych tkanin nawet wełnianych, jedwabnych, lnianych, wiskozowych, ozdobnych (atłas, satyna, jedwab, tafta, organtyna, tiul, szyfon, muślin) ze srebrną i złotą nitką, z różnorodnymi koronkami, haftami, cekinami, perłami, kamieniami i aplikacjami, suknie fantazyjnie zdobione, z połączeniami tkanin różnych rodzajów i kolorów, które często wymagają specjalnego traktowania
  • odzież sportowa z tkanin oddychających i wodoodpornych, np. Sympatex, Gore-tex, eVENT, Tripple-Point Ceramic, włóknami Microfibre, z "oddychającym" laminatem, z membranami – odzież narciarska, płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe
  • koce, narzuty, patchworki, pościel wełniana - kołdry, materace, podkłady i poduszki, z wełny wielbłądziej, z merynosów australijskich i europejskich, z kóz kaszmirskich oraz z lamy
  • pościel puchowa – kołdry i poduszki z pierza i puchu w mieszankach o różnych proporcjach i z różnego rodzaju puchu, nawet z gęsi i kaczek syberyjskich oraz kurtki i płaszcze puchowe
  • pokrowce na materace i kanapy z włóknin puszystych i wyciszających, z tkanin o właściwościach antyelektrostatycznych, powstrzymujących rozwój bakterii, roztoczy i pleśni, typu Holofiber, Tencel i inne

Odkryj różnicę - zobacz, dotknij i poczuj to! Nie wahaj się, zapytaj o delikatny oraz przyjazny dla środowiska system, Lagoon®

System Lagoon™ dba o Twoje tkaniny…

Lagoon® to proces czyszczenia na mokro zaprojektowany w taki sposób, aby przebiegał tak delikatnie jak podczas prania ręcznego, dając efekt przewyższający rezultaty osiągane w pralni chemicznej.

Ubrania wyczyszczone w Lagoon® pachną świeżością, a kolory są bardziej intensywne.

Twoje ubrania będą miękkie i świeże za każdym razem.

Electrolux Lagoon® – rewolucja w profesjonalnym czyszczeniu

Lagoon® to pierwszy na świecie profesjonalny system czyszczenia ubrań bazujący na wodzie - wet cleaning.

Jako jedyny system certyfikowany przez The Woolmark Company, stał się najlepszą możliwą alternatywą stworzoną do czyszczenia i pielęgnacji delikatnych ubrań.

Lagoon® zaprojektowany przez Electrolux Professional został określony przez Woolmark, mianem technologicznego przełomu w dziedzinie czyszczenia garderoby, która tradycyjnie oddawana była do pralni chemicznych i czyszczona za pomocą rozpuszczalników.

Lagoon® jedyny system czyszczenia wodnego wet-cleaning zatwierdzony przez The Wollmark Company.

 

Lagoon – system czyszczenia odzieży na mokro wet cleaning został wdrożony dzięki realizacji projektu "Nowa inwestycja Pralni eko serwis szansą na rozwój i podniesienie poziomu konkurencyjności" w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007 –2013, oś priorytetowa III: gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość; działanie III.6 nr RPLD.03.06.00-1/10.

Projekt pozwolił zapewnić możliwości rozwojowe poprzez znaczne podniesienie poziomu konkurencyjności oraz zwiększenie udziału w rynku. Projekt decydująco wpływa na główny cel pralni eko serwis - dążenie do osiągnięcia statusu pralni ekologicznej realizującej usługi nienagannej jakości w procesach przyjaznych środowisku i człowiekowi.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

loga unijne

Date

22 stycznia 2015

Tags

pranie, odzież, na mokro